Baromfiistállók és telepek szakszerű megvalósítása

 

Hazánknak kiemelt szerepe van a baromfitermékekben és baromfi-tartástechnológiákban (gépek, és épületek) mint jelentős exportőr. Mindez nem valósulhatott volna meg a tartáshoz nélkülözhetetlen szerkezeti elemek nélkül, melyekre kész és gazdaságos megoldást kínálunk.

  • ELŐRE RÖGZÍTETT ÁR: Nincsenek rejtett költségek, csak tartós szerkezet
  • HOSSZÚTÁVÚ MEGOLDÁS: 10 év gyártói garancia a teljes szerkezetre
  • KORSZERŰ TECHNOLÓGIA: 30 méteres fesztáv sem jelent akadályt a tetőszerkezet esetén
  • GYORS ÉS MEGBÍZHATÓ EREDMÉNY: Üzemi gyártás időjárási körülményektől függetlenül
  • EGYEDI, AZ ÖN IGÉNYEIRE SZABVA: Elképzelései alapján megtervezzük és megvalósítjuk

ÚTMUTATÓ A BAROMFIISTÁLLÓK ÉS TELEPEK KORSZERŰ KIALAKÍTÁSÁHOZ

Ebben az ágazatban alakultak ki mind közül előszőr ún. tenyésztési és termelési rendszerek, melynek köszönhetően egyik zászlóshajójává vált hazánk állattartásának.

Mind a tojástermelésben, mind a bojlertermelésben korábban az ún. mélyalmos megoldások kerültek alkalmazásra.

RÉSZBEN MÉLYALMOS (66 %-OS ARÁNYBAN) KORSZERŰ TOJÓISTÁLLÓ JELLEMZŐI:

  • Korábbiaknál megbízhatóbb üzemeltetésre ad lehetőséget a korszerű gépeknek és eszközöknek köszönhetően.
  • A függesztett etető és itató berendezések, valamint a tojáskiszállító szalaggal szerelt tojófészkek, továbbá az istálló gépi szellőztetése a korszerű baromfi tartástechnológiák egyik példája.
  • Az állományváltáshoz kapcsolódó munkák során valamennyi berendezés a függesztékeik révén magasra felhúzható, így a padozat takarítását és fertőtlenítését akadálymentesen gépesítve el lehet végezni.

100 %-IG MÉLYALMOS TARATÁSTECHNOLÓGIÁJÚ BROJLER ISTÁLLÓ JELLEMZŐI:

  • A részben mélyalmos tojóistálló korszerűségi szintjének felel meg kialakítása.
  • A padozaton semmilyen berendezés nincs.
  • A lejtőcsöves köretetők, ill. a korszerűbb spirálcsigás közvetlen feltöltésű, emelhető etetők, továbbá a cseppfelfogó tálcás szelepes, függesztett itatók jellemzik a brojler istállókat.

KETRECES BAROMFITARTÁSI TECHNOLÓGIÁK JELLEMZŐI:

  • 4-5 db tyúkot egy-egy kb. 50×50 cm-es alapterületű e célra kifejlesztett egymás fölé helyezett fémháló ketrecekbe raknak. Itt történik az etetés itatás, és innen kell a termelt tojást és trágyát is elszállítani.
  • A nagyüzemi tojótelepek meghatározó tartástechnológiája, a brojlertartásban viszont nem vált be.
  • Várhatóan nem sokáig lesz a mai formában alkalmazható az Európában egyre erősödő állatvédő mozgalmak miatt. Néhány országban már elérték, hogy zárt ketrecek alkalmazását rövid időn belül betiltják. Ez azonban elindított egy több mozgási lehetőséget biztosító nyitott ketreces irányt.

A fejlesztőmunkáknak van olyan irányzata, hogy az istállók zártságát is fokozatosan feloldják, s a tyúkok nem csak az épületen belül mozoghatnak szabadabban, hanem kimehetnek az épületen kívülre is. Lehet, hogy a tyúktartásban is visszajön a természetes szellőzés, ill. a természetes megvilágítás alkalmazásának a lehetősége, valamint a fűtési igény is lényegesen kevesebb lehet. Lényegében ugyanazt a tendenciát látjuk a baromfiágazatban, amit a szarvasmarha és sertéstartásnál is. Mi szerint az etológiai ismeretekre támaszkodó, kis energiaigényű, állat- és környezetkímélő tartástechnológiák kialakítása, alkalmazása.

 

651. ábra

Részben (66%) mélyalmos tartástechnológiájú, korszerű szülőpár istálló alaprajza és keresztmetszete

1) előtér

2) nevelőtér

3) felfüggesztett csoportos tojófészek, alatta tojásgyűjtő szalaggal

6) függesztett csipegetős itató

7) függesztett köritató

8) légterelő

9) padozatra helyezett kaparóláncos etető (alternatív megoldásként)

 

652. ábra

Célszerűen gépesített mélyalmos rendszerű brojler istálló alaprajza és keresztmetszete

1) PB-gáztároló

2) gondozói szoba

3) nevelőtér

4) köretető

5) köritató

6) infralámpás műanyag

 

653. ábra

Nagyüzemi ketreces tojóistálló keresztmetszete

1) trágyafelfogó

2) trágyakihúzó szán

 

655. ábra

Kisüzemi ketreces tojóház alaprajza és metszete

1) istállótér

2) takarmányos

3) tojóketrec

4) trágyagyűjtő

 

 

PILLÉRVÁZAS ÉPÜLETEK SZEGLEMEZES TETŐSZERKEZETTEL A MEZŐGAZDASÁGBAN

A hazánkban két kevésbé elterjedt építési technológia alkalmazása néhány fejlettebb országban már szinte kizárólagos eljárásnak számít a mezőgazdaság területén. Magyarországon azonban még számtalan kiaknázatlan lehetőséget és előnyt rejt magában, mely mellett nem szabad elmenni.

✓ PRECÍZ TERVEZÉS: Minden mezőgazdasági épület megtervezéséhez ingyenesen statikai terv készül, melynek stabilitására a statikus felelősségvállalása a garancia. Nem csak az épületre, a tetőszerkezetre is külön terv készül szemben a hagyományos tetőszerkezetekkel.

✓ GAZDASÁGOS SZERKEZET: Szemben a hagyományos vagy egyéb könnyűszerkezetes épületekkel a két technológia ötvözése, és a precíz tervezés lehetővé tesz akár 30 %-os faanyag felhasználás csökkentést már csak a tetőszerkezet vonatkozásában.

✓ GYORS GYÁRTÁS: Az elkészült terveknek köszönhetően üzemi környezetben, időjárástól függetlenül kerülnek legyártásra az épület és a tetőszerkezet különböző elemei, így is időt spórolva a helyszíni építésnek.

✓ NAGY FESZTÁV: A hagyományos ácsszerkezeteknél jóval nagyobb alátámasztás nélküli fesztáv alakítható ki gazdaságosan mind az épületszerkezet, mind pedig a szegelemezes tetőszerkezet esetében.

✓ IDŐTÁLLÓ, TARTÓS ALAPANYAG: A teljes szerkezet magas minőségű, c24 szilárdságú, hőkezelt faanyagból készül, a tetőszerkezetet pedig időtálló, minőségtanúsított, Mitek acél szeglemezzel. A pillérváz rögzítéséről és erősítéséről pedig betonacél dübelek és rozsdamentes tartókonzolok gondoskodnak.

✓ MAXIMÁLIS HATÉKONYSÁG: Az előkezelt faanyagnak köszönhetően teljesen karbantartásmentes, hosszútávú, gyors és alacsonyabb építési költségű megoldás a mezőgazdaságban.

Rendelje meg a gyártótól! Spóroljon milliókat!

AZONNAL ELÉRHETŐ: Mezőgazdasági épületeink előnye, hogy időjárásfüggetlen az üzemi gyártásnak köszönhetően. Jöhet eső, jöhet tél, a gyártás folyamatos. Szakképzett ácsaink pedig segítenek felállítani az előre legyártott szerkezetet rövid időn belül.

GÖRDÜLÉKENY: A tervezéstől segítjük elképzelései megvalósításában. A gyártási folyamatba lépve pedig egyszerű, standardizált folyamatok szabályozzák az épület elkészítését. Cégünk a tervezéstől a megvalósításig megbízható Partner.

PÉNZTÁRCAKÍMÉLŐ: Az automatizált környezet csökkenti az emberi erőforrás igénybevételt a szerkezet elkészítése során, így az építés munkadíját is a csökkentett anyagfelhasználás mellett.