Modern technológia bevezetése

Hitelprogram azonosító jel: GINOP-8.3.5-18 / „B” hitelcél
Adós neve: RapidTető Korlátolt Felelősségű Társaság
Tartalma: Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú Hitelprogram

 

Kedvezményezett neve: RapidTető Korlátolt Felelősségű Társaság
A projekt címe: Modern technológia bevezetése az innovatív faszerkezetek gyártásának területén
A szerződött támogatás összege: 54 422 670 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 55 %
A projekt tartalma:

A RapidTető Kft. szeglemezes tetőszerkezetek tervezésével, gyártásával, kivitelezésével foglalkozik elsősorban végfelhasználók számára. Az előre gyártott tetőszerkezetek gyors és költséghatékony megoldást jelentenek az építkezőknek és felújítóknak egyaránt, hiszen a precíz tervezés és üzemi gyártás során előkészített elemek a kivitelezés helyszínén már gyorsan, további korrekciók nélkül összeszerelhetőek.

A nagy kereslettel bíró, viszont szakemberhiánnyal sújtott lakásépítési piacon felértékelődött az ilyen előre gyártott szerkezetek jelentősége, ezáltal a kereslet igen nagy ezek iránt. A gyártás kiinduló alapanyaga fenyő fűrészáru, amely tehergépjárművel érkezik a telepre.

A gyártás fő fázisai és igényelt berendezései:

  • faanyagvédelem – merítőkád, beszerzés alatt saját forrásból,
  • elem szabás – ácsipari szabászgép beszerzés latt saját forrásból
  • szeglemez préselés – Mitek Mark1 szeglemez présgép, a pályázatban szereplő eszköz
  • szeglemezes tető elem rakásolás – Mitek rakásoló gép, a pályázatban szereplő eszköz

A pályázat eszközbeszerzés részét képezi tehát a présgép és a rakásoló berendezés. A présgép állítja elő a készterméket, a rakásoló berendezés pedig a termék présgéptől való kiszállítását és rakásolását végzi. A függőleges helyzetbe rakásolt tetőszerkezetek összepántolhatók és kiszállíthatók rendeltetési helyükre.

A fa tartóelemeket egy teljesen automatizált faipari CNC gép munkálja meg. Majd azokat egy présgép a szeglemezek segítségével egymáshoz rögzíti. A teljes folyamat automatizált, software vezérelt, ipar 4.0 megoldásokat alkalmazó technológia. A gép a tervezőprogram adataiból automatikusan vezérli önmagát. Emberi erő csak az anyagmozgatáshoz kell, de az ő munkájukat – pl a fa tartók elhelyezésének helyét a gépsor lézernyalábja jelöli ki a munkaasztalon. A két gép (CNC, illetve a présgép) egy tetőszerkezet teljes egészét képes elkészíteni, méghozzá előre gyártva, tizedmilliméter pontossággal, rendkívül hatékonyan. Egy 4 fős csapat naponta akár két családi ház tetőszerkezetét is legyártja, szemben a „helyszíni gyártással”, ahol az ácsok az építkezés helyszínén ugyanennyien akár egy hétig dolgoznak egyetlen ház tetőszerkezetén.

A projekt befejezési dátuma: 2023.05.30
Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.16-22-2023-02953